Dag 11. Pocatello - Colter Bay/Wyoming
Autorit naar Idaho Falls, en daarna over de Teton Pass naar Jackson/Wyoming. Hier bezoeken we de
beroemde Coby Bar. In de namiddag steken we Jenny Lake over en amken een korte wandeling naar
Hidden Falls in de Tetons. We vervolgen met een rit naar de top van Signal Mountain. Overnachten
doen we in Coulter Bay Village aan het Jackson Lake. Het uitzicht daar op de Teton Peaks is
adembenemend.
Na het wakker worden was het weer de veranda op, en genieten van de kolibries die, net als gisteren
druk bezig waren met het verzamelen van suiker. Al had gisteren de voerpotten bijgevuld, er was dus
weer voldoende voor de vogeltjes. Genoeg voor de hele week dat Al en Cheryl ons vermaakten op de
rest van onze USA-trip.
Het eerste deel van de dag ging naar Idaho Falls, then noorden van Pocatello. Daar stopten we echter
niet. Al reed door en ging via de US26 oostwaarts richting Wyoming. Via een achteraf weggetje doken
we rechts de bossen in, waar de auto geparkeerd werd op een picknick area. Hier was het een kleine
wandeling naar de Snake River. Op die plek was echter een grote waterval in de rivier, en we konden tot
5 meter bij die waterval komen. Je kon je daar niet meer verstaan, het neerstortende water maakte dat
onmogelijk. In het neerstortende water was ook een regenboog te zien.
Op die plek werden een aantal foto's gemaakt. Op de andere oever stonde een aantal bomen, en in die
bomen zag mijn lievelingsvogel voor de allereerste leer in de wilde natuur. Zeearenden, het symbool
van de Verenigde Staten. We bleven een tijdje op deze mooie plek rondhangen, niet gestoord door
andere touristen, want die waren er niet. Ook genoten we van de lunch die door Cheryl in Pocatello was
klaargemaakt en meegenomen was in koelboxen. Er was toch genoeg plaats in de de Ford Bronco.
De autorit ging verder richting Swan Valley (5277 feet) waar de aflag met de lokale weg US31 werd
genomen. Deze weg voerde ons over twee passen. De eerste was de Pine Creek Pass (6764 feet), de
oversteek door de caribou mountais en door het terghee national Forest naar het plaatsje Victor. Hier
werd de afslag naar het zuiden genomen, de US33, die ons via de Teton Pass (8429 feet) over de
Grand Tetons naar Wyoming zou brengen. Na de Teton Pas,, was het plaatsje Wilson het eerste stadje
dat we in Wyoming tegenkwamen. Dit was de vvierde staat die we tijdens deze trip bezochten.
In Wilson werd getankt, en verder ging het naar Jackson, een kleine plaats ingeklemd aan de ene kant
tussen het Teton gebergte en verder omgeven door wat hoge heuvels. We brachten daar een bezoekje
aan de The Million Dollar Cowboy Bar. In deze beroemde bar hebben ze geen barkrukken, maar zadels
om op te zitten. We bleven daar niet lang binnen, na een biertje gedronken te hebben was het tijd voor
de volgende attractie.
Die attractie was een bezoek aan de Jackson Hole Fair gounds, waar die dag een rodeo werd
gehouden. Erg druk was het er niet, en het stil zitten op de vaste tribunes was ook niet zo prettig.
Daarvoor was het te fris. Maar de Rodeo had wel alle elementen die ik mij ervan had voorgesteld,
kompleets met clowns die bij het Bull riding de aandacht van de stier van de gevallen cowboy moesten
afleiden. Ook vangen van kalfjes was zichtbaar evenals barrel riding.
Daarna verder naar het noorden, we zaten alweer op de US89, nu op weg naar Jenny Lake aan de voet
van de Tetons (de Tieten)., Grand Teton, Middle Teton en South Teton. We kwamen het park binnen via
Moose Village Entrance station, en reden direct door naar Jenny Lake. Daar lag een motorboot klaar,
genog voor 40 passagiersJe kont hier ook heen lopen, maar dan moest je rondom Jenny lake
wandelen, dus dat deze we maar niet.
Op de andere oever zouden we een kleine wandeling maken naar de Hidden Falls, maar het lot besliste
anders. Een klein meisje had, tijdens de overtocht boven de uitlaat van de motor gehangen, en was
onwel geworden. De boot, die normaal op de wandelaars naar Hidden Falls zou wachten, zou direct
terugkeren naar de vertrekplaats. De wandelaars zouden dan later worden opgepikt. Helaas was ons
die tijd niet vergund, dus gingen we direct met de boot terug om onze reis te vervolgen. Jammer van de
Hidden Falls.
Die avond streken we neer in Colter Bay Village. Al had daar een double Log Cabin, een blokhut
gereserveerd. De ene kant was voor hem en Cheryl, en de andere kant was voor Tijs en mij. In elke
cabin stonden twee grote king size bedden, dus plek genoeg om te slapen. Wat een dag, en wat
hadden we veel gezien. Logisch dat het bed uitnodigde om te slapen.